Części do Fiata Ducato

FAST oferuje szeroki wybór części zamiennych do Fiata Ducato wszystkich roczników od 2000 wzwyż. Na początku swojej historii FAST był marką dedykowaną przede wszystkim autom włoskim, toteż nasza oferta części zamiennych do Fiata Ducato jest – obok Iveco Daily – najbardziej rozbudowana. FAST oferuje też szeroki wachlarz części zamiennych do Fiata (Fiat Ersatzteile): Doblo, Scudo, Fiorino, a także do tych podzespołów aut osobowych Fiata, które są kompatybilne z tymi autami. 

Warto wspomnieć, że części do Fiata Ducato w ogromnej większości są tożsame z częściami zamiennymi do takich aut jak Citroen Jumper czy Peugeot Boxer. 

FAST – zakres części zamiennych do Fiata Ducato 

FAST oferuje części zamienne do Ducato z blisko 200 grup asortymentowych. Z części FAST można np. skompletować pełne zawieszenie wraz z amortyzacją, rozrząd, układ kierowniczy, czy hamulcowy, a także koła. Ponadto FAST oferuje pełny zakres elementów metalowo-gumowych, czy uszczelek do Fiata Ducato, szeroki zakres części silnikowych, w tym m.in. tłoki wraz z panewkami i pierścieniami, panewki czy korbowody, rury, wymienniki i zawory EGR, układu przeniesienia napędu, jak np. półosie, przeguby, krzyżaki czy łożyska, napędu osprzętu, jak napinacze czy koła pasowe. Wśród często wymienianych elementów mechanicznych znajdują się całe sprzęgła, a także tarcze sprzęgła, łożyska oporowe, wysprzęgliki, koła zamachowe, łapy, pompy, czy siłowniki sprzęgła. 

Osprzęt silników do Fiata Ducato marki FAST obejmuje m.in. wtryskiwacze, pompy paliwowe, przewody, regulatory wtrysku. Nie zabraknie również korka od wlewu, czy kompletnego zbiornika paliwa. Przy pomocy części zamiennych FAST można także skompletować niemal cały układ zasilania powietrzem Fiata Ducato, od rur przez intercoolery, aktuatory turbiny i całe turbiny oraz szereg akcesoriów. Części FAST to także kompletny układ wydechowy Fiata Ducato i zestawy naprawcze wydechu. 

Oferta FAST to także duży wybór specjalistycznych części do skrzyń biegów – od pojedynczych zębatek po całe zestawy synchronizatorów, a także wybieraki i inne elementy skrzyń biegów do Fiata Ducato. Osobną dużą częścią oferty FAST dla Ducato są elementy nadwozia, takie jak lustra boczne, listwy, zderzaki, maski czy lampy. Części zamienne FAST umożliwiają naprawę uszkodzonych luster bocznych, także z kierunkowskazami, bez potrzeby wymiany całego modułu. Ofertę uzupełnia szeroka gama części elektrycznych i elektronicznych oraz wyposażenia wnętrza. 

Części ulepszone względem oryginałów 

FAST oferuje części zamienne o podwyższonej wytrzymałości w stosunku do oryginałów. Takimi produktami dla Fiata Ducato są np. amortyzatory przednie dla modeli po roku 2006. Z kolei produktami o podwyższonej wytrzymałości i funkcjonalności są np. silniczki wycieraczek ze specjalnymi kołnierzami chroniącymi przed korozją, czy chłodnica spiekana do Fiata Ducato z silnikiem 2.3 JTD, o wyższej trwałości i łatwiejsza w montażu niż oryginał.  

Skoro mowa o chłodnicy – z części zamiennych FIAT skompletujemy cały układ chłodniczy z nagrzewnicą, przewodami, czujnikami i pompą, a także akcesoriami takimi jak korki. Warto też zauważyć sprężarki, skraplacze i inne elementy klimatyzacji. Wciąż rośnie oferta części elektrycznych do Fiata Ducato, od wtyczek po rozruszniki, czy elementy alternatorów umożliwiające ich naprawę bez wymiany całości. 

Marka FAST umożliwia także utrzymanie w sprawności i komforcie wnętrza kabiny Fiata Ducato, poprzez całą gamę przełączników, elementów lewarka i pedałów, dywaniki, a nawet poduszki foteli. 

Wysoki współczynnik niezawodności 

Części zamienne dla Fiata Ducato marki FAST mają znikomy odsetek reklamacji. Np. sprężarka klimatyzacji do aut po roku 2006 z silnikami 2.3 i 3.0 nie była reklamowana ani razu w ciągu 2 lat na rynku. Z liczbą zasadnych reklamacji nieprzekraczającą jednego promila FAST jest bardzo interesującą alternatywą dla części oryginalnych. Bardzo szeroka oferta części do Fiata Ducato sprawia, że każdy właściciel lub serwisant tego modelu pojazdów powinien rozważyć zastosowanie części FAST.